Wznowienie działalności opiekuńczej przedszkola

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że Nasza placówka wznowi swoją pracę od 18.05.2020r.

W związku z panującą pandemią i wzrostem zachorowań placówka w szczególnym reżimie sanitarnym będzie przyjmowała dzieci tylko tych rodziców, którzy nie mogą im zapewnić opieki w domu.
Proszę o deklaracje rodziców o konieczności udziału dzieci w zajęciach opiekuńczych w placówce pod przedszkolnym numerem telefonu (570163671) z wyprzedzeniem min. 2 dni roboczych.

Otwarcie przedszkola w planowanym terminie wiąże się z zapewnieniem szczególnego bezpieczeństwa dzieciom i całemu personelowi z uwzględnieniem wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Obecne przepisy nakładają na placówkę wiele obowiązków, które musimy spełnić.

Na terenie placówki dzieci i nauczyciele nie muszą nosić maseczek. Rodzic lub opiekun przyprowadzający dziecko musi mieć maseczkę i rękawiczki jednorazowe. Przed wejściem do placówki rodzic/opiekun ma obowiązek zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym, dzieci po przyjściu będą myły ręce mydłem, nie dezynfekują płynem.
Zgodnie z wytycznymi GIS w szatni może przebywać tylko jeden dorosły i dziecko, personel będzie więc wpuszczał do budynku rodziców z dziećmi w odstępach czasowych. Bardzo przepraszamy, ale jest to konieczny środek ostrożności.

Cała placówka będzie dezynfekowana kilka razy dziennie, plac zabaw również.
Bardzo prosimy rodziców o przyniesienie dzieciom karimat, które można w łatwy sposób wydezynfekować. Dzieci będą mogły na nich usiąść i odpocząć.
Wprowadzamy zakaz przynoszenia zabawek, kocyków, pieluszek tetrowych, książek itp.
W sytuacji, gdy w domu jest osoba w kwarantannie, izolacji lub ma objawy chorobowe przyprowadzenie dziecka jest niemożliwe.
Kontynuacja zdalnej nauki w dotychczasowej formie, propozycje zajęć będą wysyłane raz w tygodniu (w poniedziałek) mailowo lub publikowane na stronie głównej fb.

Wprowadzane środki bezpieczeństwa są niezbędne i zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami.

Agnieszka Pawłowska                                                                                                                                                   Dyrektor Przedszkola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *