Biedronki – II semestr

W trakcie pracy dydaktyczno-wychowawczej w II semestrze realizowane były treści programowe zgodne dla określonej grupy wiekowej . Aby osiągnąć cele wychowania przedszkolnego rozwój dzieci był wspomagany, doskonalony i kształcony we wszystkich obszarach podstawy programowej.
Sytuacje edukacyjne stworzone zostały w formie zabawowej i zadaniowej z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy, metod aktywizujących oraz środków dydaktycznych.

W II semestrze dzieci uczestniczyły, obok realizowania planu dydaktyczno-wychowawczego w wielu organizowanych w przedszkolu i grupie uroczystościach, konkursach, projektach, warsztatach i wycieczce. Poniżej kilka najważniejszych.

 

  • Bal Karnawałowy i Balik na wiosennej łące

Imprezy z przebraniami to dla   przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

 

  • Dzień Rodziny.

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie – dziecko to światło i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom, w tym roku przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Dzień Taty w ramach wspólnego Dnia Rodziny. Występ ten został uwieczniony na filmiku i przesłany w formie elektronicznej.

  • Wycieczka do ogrodu Ekologicznego  Gladysiakowie „Czekolada na Zdowie”

Biedronki dowiedziały się, że czekolada to nie tylko zastrzyk pozytywnej energii, znakomicie wpływa na układ nerwowy a także czekolada chroni przed poważnymi chorobami.

  • Przedstawienie na koniec wakacji „ Świat pachnie wakacjami”.

Udział w przedstawieniu wymaga od dziecka sporo wysiłku – poświęcenia czasu, wzięcia na siebie dodatkowych obowiązków, poradzenia sobie z tremą .Biedronki świetnie się spisały i chętnie zaprezentowały swoje umiejętności, doskonaląc pamięć oraz talent do tańca.

  • Zakończenie Roku szkolnego .

Uroczystości w przedszkolu stanowią ważny czynnik w wychowaniu, dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności, wpływają bardzo mocno na zaangażowanie emocjonalne dzieci. Zakończenie roku w przedszkolu ma charakter podsumowania całorocznej pracy placówki, wychowankowie prezentują przed publicznością swoje umiejętności, zdolności i talenty. Był też czas na rozładowanie energii poprzez zabawę na dmuchawcu. Radości nie było końca.

 

Założenia planu dydaktyczno-wychowawczego na II semestr w grupie Biedronki zostały zrealizowane, zamierzenia zostały wypracowane zgodnie z możliwościami i indywidualnymi predyspozycjami dzieci. Grupa jest zintegrowana, poszerzyła swoje umiejętności samoobsługowe, dzieci udoskonaliły swoje działania w zakresie wykonywania prac plastycznych, form ruchowych, zabaw i działań grupowych, reagowania na komunikaty nauczyciela oraz umiejętności społecznych.

W naszej grupie jest zawsze wesoło, lubimy się bawić i ciągle uczymy się czegoś nowego, dlatego z przyjemnością chodzimy do przedszkola. Dzięki nim artystycznie się rozwijamy, dużo wierszyków znamy, piosenki śpiewamy i w tańcu pląsamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *