Od września 2019 r. w Szczytnikach przy ul. Jeziornej działalność rozpoczęło Przedszkole Publiczne „WODNIK SZUWAREK”.

Nasze przedszkole mieści się w nowoczesnym, przestronnym budynku, który spełni wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny. W budynku znajduje się pięć sal dydaktycznych z bezpośrednim dostępem do węzłów sanitarnych dostosowanych do potrzeb dzieci. Duże, kolorowe sale zabaw wyposażone są w meble, zabawki i pomoce dydaktyczny tak, aby zachęcić naszych wychowanków do doskonałej zabawy i nauki. Przedszkole posiada wygodną szatnię oraz zaplecze kuchenne, które umożliwia przygotowanie pierwszego i drugiego śniadania a także wydanie dwudaniowego obiadu dostarczonego przez firmę cateringową. 

 

Plac zabaw

Placówka posiadać będzie ogrodzony, przestronny i bezpieczny plac zabaw, który  zostanie wyposażony w piaskownice, zjeżdżalnie, huśtawki i inne urządzenia. Zagwarantuje on dzieciom wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu przez cały rok.

Nasza kadra

W naszej placówce panować będzie miła i serdeczna atmosfera a dzieci będą czuły się szczęśliwe i radosne. Nad ich rozwojem i bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która zapewni dzieciom wszechstronny rozwój poprzez stosowanie najnowszych metod pracy. Przedszkole zapewni dzieciom zajęcia rytmiczne, gimnastykę korekcyjną, pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz  profilaktykę i terapię logopedyczną. Pracę dydaktyczną wspierać będą między innymi: warsztaty plastyczne przestawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wycieczki.